Украинский

Украинский язык: 5 урок

Выучи язык с авторами сайта!
Урок 5 Здравствуйте. Сегодняшний урок будет посвящен предлогу у/в, также у нас будет обширный диалог, в котором мы суммируем все данные о представлении себя и знакомстве с другим человеком. Поехали! Ответы на упражнения 4 урока: 1. 1) Мені, 2) тебе, 3) з вами, 4) їй, 5) у нас. 2. 1) йому, 2) їх, 3) мною, 4) неї, 5) нами.

Там где в русском языке у нас всего один предлог “в”, в украинском это “у” и “в”. Когда что использовать?

“У” используется, чтобы избежать скопления согласных, которые сложно прочитать вместе (украинский очень переживают за гармонию). а) между согласными в конце слова и начале следующего слова: Десь у хлібах кричав перепел; б) в начале предложения перед согласным: У лісі стояв гамір; в) перед в, ф и сочетаниями льв, св, тв, под: Сидимо у вагоні; г) после знака препинания перед согласным: Стоїть на видноколі мати – у неї вчись. “В” используется, чтобы избежать скопления гласных: а) между гласными: Була в Одесі; б) в начале предложения перед гласным: В очах його світилася надія; в) после гласного перед согласными (кроме в, ф, льв, св, хв): Пішла в садок вишневий. Сразу сделаем несколько упражнений: 1. Восстановите предложения из слов: 1) Я, жити, Одеса. 2) Ви, жити, квартира, Лондон? 3) Так, я, Англія, родина, жити, Лондон. 4) Вона, Франція, жити, Париж. 5) Я, читати, кімната. 2. Прослушайте не глядя, а потом прочитайте два текста:
Хто Президент і де він живе? Президент України живе в Києві, а Президент Росії живе в Москві. Президент Америки живе в Вашингтоні, а прем’єр-міністр Англії живе в Лондоні. Але де живе Президент Франції? Думаю, що він живе в Парижі. Чи Президент Америки республіканець чи демократ? Чи прем’єр-міністр Англії чоловік чи жінка? Ми знаємо, що Президент Франції чоловік, але хто прем’єр-міністр Франції?
Кімната Це кімната. У кімнаті є телевізор і телефон. Чи це фотографія? Так, це фотографія мами, вона дипломат, вона живе в Лондоні. А книжка? Це художня книжка? Ні, це не художня книжка: це історія України й Одеси. Немного важных слов: хто – кто що – что не – не і – и але – но це – это є – есть А теперь обещанный большой диалог. Сначала послушайте его, а потом уже читайте
И, собственно, текст: Стів: Добрий день. Оля: Добридень. Стів: Дозвольте представитися. Я Стівен Раунд. Як Вас звати? Оля: Мене звати Ольга Петренко. Стів: Вибачте, як Ваше ім’я? Оля: Moє ім’я – Ольга або, коротко, Оля. Стів: Як Ваше прізвище? Оля: Моє прізвище – Петренко. Стів: А як Вас по батькові? Оля: По батькові – Михайлівна. Стів: Дуже приємно. Оля: Приємно познайомитися. Як Ваші справи? Стів: Добре. А Ваші? Оля: Теж непогано. Стівене, Ви американець? Стів: Ні, я канадець. Олю, Ви українка? Оля: Так, я українка. Стів: Олю, перейдемо на ти? Оля: Добре. Стівене, ти студент? Стів: Так, я студент. А ти теж студентка? Оля: Ні, я аспірантка. Добре, до побачення. Стів: До зустрічі. Несколько слов, которых еще не было: добридень – добрый день (разговорный вариант) дозвольте представитися – позвольте представиться вибачте – извините ім’я – имя прізвище – фамилия по батькові – отчество непогано – неплохо перейдемо на ти – перейдём на ты до зустрічі – до встречи И, напоследок, вот вам еще 2 упражнения на у/в. если вы уже всё уяснили по этой теме, то можете не делать. Если хотите закрепить, то сделайте. 3. Выберите у или в, подсматривайте в правила на всякий случай: Нашими предками були слов’яни. Жили вони спочатку 1) (у, в) лісах, полювали на звірів, ловили 2) (у, в) озерах рибу. Потім стали розводити худобу, яка паслася 3) (у, в) полях. Навчилися 4) (у, в)сяких ремесел. Слов’яни вірили 5) (у, в) багатьох богів. И будем закргуляться. Завтра закончим со знакомствами и поработаем со скриптом.
Фото аватара

Алина Дудик

Алина Дудик - преподаватель арабского и английского языков.